Ajansın İçinden (Sayı 7)

Bu kış sert geçti. Hele bir de yolunuz Ankara’ya, İstanbul’a düştüyse ne demek istediğimi daha iyi anlamışsınızdır. İstatistikler de öyle söylüyor, sanırım son 50 yılın en sert kışını yaşamış Türkiye. Lakin ne ilginçtir ki dolabımdan pardösümü bu sene de çıkartmadım. Zaten hala dolapta mı ona da emin değilim. Koca kış yine gömlek - ceket, hafta sonları da bir merserize kazak...

İki hafta önce, birkaç gün durmadan yağan yağmurun ardından, güneşin yüzünü göstermesi tam da hafta sonuna denk gelince, Mersin’e gidip sahilde bir balık ekmek yapalım dedik. Otobandaki kalabalığı görünce ‘bütün Adana aynı kararı vermiş’ diye düşündüm ama Tekir yol ayrımına gelince trafiğin yarısının Tekir’e saptığını farkettim. Sonradan öğrendim ki Adana’ya yağmur yağdığı günlerde, yaylalarımıza da kar yağıp durmuş. Hafta sonu güneşin açmasıyla da bagaja sucuğu mangalı koyan, ailece kartopu oynamaya yaylalara koşmuş. O haftasonu isteyen Adnan Menderes’i doldurmuş, isteyen Çatalan’a sıkmacılara koşmuş. Arabasına binen 45 dakika sonra ya sahile varmış balık ekmeğe, ya yaylaya çıkmış sucuk ekmeğe.

Bu mevsimde bile, musluğundan, güneş enerjisinin ısıttığı su akan bu şehri işte bu sebeplerden dolayı seviyorum.

Şubatın kısalığından mıdır bilemiyorum bu sayı çok hızlı gelişti. Bir önceki sayı daha çok yeniymiş gibiyken birden yeni sayının baskısına geçmişiz gibi geldi. Ajansta da her şey bu sene daha bir düzene girdi. Yazarlardan redaktöre, reklamlardan fotoğraflara kadar her şey artık dergiyle bütünleşmiş halde. Bir taraftan tasarımına baskısına itina ederken, diğer taraftan işlenen konuları ve duruşu ile kendi misyonunun altını çizerek tarihe sayfalar bırakmaya devam ediyoruz. Gün geçtikçe yerinin belirginliği oluşan bu dergiyle Adana’ya hak ettiği değeri ve önemi vermeye devam edeceğiz. Bu çabamızla Adana’ya bir değer daha katabilirsek ne mutlu bize.

Ve her zaman olduğu gibi bu derginin Adana’ya kazandırılmasında bizimle birlikte yol alan Yayın Kurulumuza, Yazarlarımıza, Altın Oran Düşünce ve Sanat Platformu’na, Sponsorlarımıza ve tüm Adanalılara teşekkür ederiz.

İnterkey Grafik Tasarım Ltd. Şti. adına
Mustafa Gökçen
Sayı 7 (Mart - Nisan 2012)

Bu yazı 7144 defa okundu.