Ajansın İçinden (Sayı 4)

 

Geçen ay içerisinde gönderdiğimiz mailde de bahsettiğimiz gibi, “Altın” kelimesinin, Adana ismi önüne gelmesi aslında tesadüf değildi. Biz bu projeye başlarken, şehrimizin “Altın” olduğunun bilinciyle başlamıştık. Adana’nın gerek kentsel sorunlarının gerekse imajı ile sıkıntılarının tabi ki farkındaydık ama bu yaraları kanatmak yerine, bu farkındalıkla, bu yaraları iyileştirmenin yollarını aramaya, günümüzün popüler deyişiyle ‘pozitif ayrımcılık’ yaparak bardağın dolu tarafını görmeye, göstermeye çalıştık.   
    
Kentimizin tarihini, kültürünü, sanatını, müzelerini, heykellerini, sivil toplum kuruluşlarını, tarımını, sanayisini, insanlarını, ilklerini – teklerini, bugünün güncelini ve bir kenti kent yapan tüm değerleri sadece dergimizin değil tarihin de sayfalarına yazarak geleceğe ‘altın’ bir belge bırakmayı, zevkle, misyon edindik.  
    
Dergimizin sadece son sayısının değil, önceki sayılarının da özenle saklandığını duyduğumuzda çok sevinmiştik, daha sonra farklı kişilerden benzer geri dönüşleri aldığımızda, aslında tarihe bir belge bırakıyor olmanın sorumluluğunu  bir kez daha pekiştirdik. Hele ki internet sitemizin arka plan istatistiklerini incelediğimizde, ilk sayımızdaki konuların dahi hala son sayıdaki konular kadar hit aldığını görmek, derginin misyonunu gözlerimizin önüne sergilemeye devam ediyor.   
    
Bir gün dergimizin eski sayıları artık sadece kütüphane arşivlerinde bulunuyor olsa da, yayınlandığı ilk sayısından, son sayısına kadar tüm konu ve makaleleri internette ve dijital arşivlerde tarihte bir belge olarak kalmaya devam edecektir.  
 

 

Kim bilir kaç zaman sonra, kimler, ne için, nasıl ulaşacaklardır? İşte bu sorunun cevabını düşünmek yüzümüzde bir tebessüme sebep oluyorsa, bu dergiyi bunca zorluğa rağmen neden yaptığımızın cevabı da aynı tebessümde saklıdır.  

 

    
Ve her zaman olduğu gibi bu derginin Adana’ya kazandırılmasında bizimle birlikte yol alan Yayın Kurulumuza, Yazarlarımıza, Altın Oran Düşünce ve Sanat Platformu’na, Reklam verenlerimize ve tüm Adanalılara teşekkür ederiz.
   
Interkey Grafik Tasarım Ltd. Şti. adına Mustafa Gökçen
 Sayı 4 ( Eylül - Ekim 2011 )

Bu yazı 7508 defa okundu.