Boğaz Köprüsü’nden Pahalıydı...

Ağam hoş geldiniz karnınız aç mı? Kebab söyleyeyim mi? Karpuz kestireyim mi... Ayakkabınızı da boyatayım” cümleleri ile Altınşehir Adana Dergisini karşılayan Ataköy çiftçilerinden Turgut Taşa, Adana Valisi İlhan Atış’ın desteği ile yapılan köprünün köylerine yaptığı katkıyı şu şekilde anlattı:

“Yaklaşık olarak iki yıl önce yapılan köprü sayesinde artık bu tarafta da Mersin- Tarsus tarafında olduğu gibi sebze ve meyvecilik yapılacak. Adana trafiğine girmeden 40-50 km mesafe kazanmış olduk ve sebze-meyve taşımacılığı çok arttı.” dedi. Türkiye’nin dördüncü büyük şehrine yakışmayan bir durumdu Taşa sözlerine şu şekilde devam etti:
“İki yıl önce buradan karşıya tekne vasıtasıyla 10 liraya geçiş vardı. Yani karşıya geçmek Boğaz Köprüsü’nden pahalıydı. Türkiye’nin dördüncü büyük şehrine yakışmayan bir durumdu. Ancak Adana Valisi İlhan Atış olaya el atarak buraya köprü yapımında büyük katkı sağladı. Bu köprünün yapımıyla Adana trafiği hafifledi, Ceyhan - Karataş - Yumurtalık köylerinin sebze ve meyveleri bu yolla Adana trafiğine girmeden Tarsus ve Mersin’e daha çabuk ulaşıyor. Ancak yollarımız çok bozuk umarım buralar da düzelir” diyerek konuya dikkat çekti.

Yorum yaz