ALTINORAN SANAT ATELYELERİ YENİ SANAT MERKEZİ’NDE

Altınoran Düşünce ve Sanat Platformu, ,ilk kuruluş manifestosunda  bir çok hedef ortaya koymuştu. O zaman bir çok kişi bu hedefleri ulaşılmaz ve hayali bulmuşlardı. Sanatın yerelden başlayıp, evrensele doğru büyümesi gerçeğini ortaya koyarak, Sanat; Adana İçin, Adana’dan; Dünya’ya şiarlarını izleyerek büyüyen platform bu hedefleri birer birer realize etti.
Bunlar arasında müze kurmaktan tutunda, Altınşehir Adana gibi bir dergi çıkarmaya kadar bir çok şey vardı. En son Altınoran Milliyet Gazetesi ile de işbirliği yaparak, Güney eklerinde bir çok sütunda kendini ifade etmeye başladı.
Ayrıca Platform bir sivil toplum kuruluşu olmaktan çok bir sanat ve felsefe okulu olacaktı. Bunun için ise, okul gibi olmaya layık, dershanesi, uygulama stüdyosu,  galerisi, kütüphanesi ile, Adana’nın en nezih yerlerinden olan Mavi Bulvar’da bir merkeze daha kavuştu. Bu merkez Kuzey Adana’nın ilk sanat galerisi olacaktır aynı zamanda...
Artık bundan sonra Altınoran kendine tahsis edilmiş bu mekanda en basitinden, çok ilerisine kadar fotoğraf atelyeleri, edebiyat seminerleri,  tiyatro veya müzik çalışmaları yapma şansını yakalayabilecek.
Artık Adana’dan yeni Yaşar Kemaller, yeni Yılmaz Güneyler, Yeni Şahin Kaygunlar çıkmalı.... Çıkacak...
Gelişmeleri Milliyet ve Altınşehir Adana’dan  izleyebilirsiniz.Sayı 16 (Eylül - Ekim) 2013

Bu yazı 9213 defa okundu.