Altın Koza’dan Kadınlar Gününe Özel İki Sergi Birden...

Sekiz Mart Dünya Kadınlar Günü, Adana Büyükşehir Belediyesi ve Altın Koza tarafından, Altın Oran Düşünce ve Sanat Platformu ile Adana Ressamlar Derneği’nin işbirliğinde iki farklı sergiyle kutlandı. Adana Büyükşehir Belediyesi ve Altın Koza, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Altın Oran Düşünce ve Sanat Platformu ile Adana Ressamlar Derneği’nin ortaklığında iki farklı sergiyi sanatseverlerle buluşturdu. ‘Kadın Başarır II’ ve ‘Martınsekizi’ başlıklı sergilerin açılışı 8 Mart Salı günü yapıldı.
Adana Ressamlar Derneği işbirliğiyle yapılan ‘Martınsekizi’ başlıklı sergide, dernek üyesi 50 ressamın karışık tekniklerde 60 civarında resmi izlenildi. 8 Mart Salı günü Sabancı Kültür Merkezi Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde yapılan açılışa Adana Valisi İlhan Atış ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da katıldı.

Altın Oran’dan İkinci Kadın Başarır Sergisi

Altın Oran Düşünce ve Sanat Platformu’nun, “Sanat, Adana için. Adana’dan dünyaya” sloganı ile özellikle bölgemizde doğmuş, yaşamış, faydalar göstermiş kadınlara veriliyor.
Geçtiğimiz yıl Dr. S. Haluk Uygur’un sanat danışmanlığında İlhan Maraşlı, Selda Dölekoğlu, Aslı Şah Yayıcı, Zafer Koç ve Ogün Burduroğlu tarafından Nesrin Olgun Arslan, Ahenk Demir, Nesrin Çıtırık, Figen Doran, Veronika Arman’ın konu alındığı Kadın Başarır projesinin ikinci döneminde M.Hakan Çaylar, Koray Özözen, Emel Karakozak, Orhan Şen ve İlkay Zehra Ülbeği fotografları ile sırasıyla Nevin Apaydın (Ç.Ü Devlet Senfoni Orkestrası Yan Flüt Sanatçısı ve Çocuk Korosu Şefi), Adana İdmanyurdu Bayan Futbol Takımı, Tülin Erdemışık (Seyhan Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyesi), İpek Kobaner (Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı) ve Ayşe Feride Zeyneloğlu (Pastabahçesi)’nun başarıları tanıtılmaya çalışılıyor. Sanat yönetmenliğini Ogün Burduroğlu’nun yaptığı sergi, Adana Kültür ve Sanat Merkezi’nde (Tarihi Kız Lisesi Binası) açıldı ve iki hafta süre ile sanatseverlerle buluştu

Yorum yaz