Ajansın İçinden (Sayı 10)

mgVe perde açılır...

 

Uzun gelen bir yaz tatilinin ardından Eylül Ayı ge-lir. Yazları sadece sıcak ve kurak değildir Adana’da aynı zamanda durgundur. Her sene böyledir aslın-da. Temmuz sayısındaki yazımda bahsettiğim yaz-lıkçılar ve yaylacılar Adana’nın gerek ekonomisini gerekse psikolojisini etkiler. Kendimden biliyorum ki bir çok Adanalı, Ağustos Böceği kadar çalışır bu mevsimde. Ailenizin yarısı bir şekilde tatile gi-derken, siz (bir Ağustos böceği kadar) çalışmaya devam edersiniz, ofiste personel sırayla izne gider yani hep bir eksiktir kadro.

 

Ve Eylül gelir...

 

Adana’da bu değişim biraz daha fazla hissedilir. Klimanın ayarında henüz bir değişiklik olmamıştır ama artık yaz bitmiştir. En başta okullar açılır ve hayat hız kazanır. Nedendir bilemem ama kuzey yarım küre ile ticaret dahi yapıyor olsanız Eylül’de hız kazanır hayat.

 

İşte böyle bir dönemde hazırladık bu sayımızı. Belki bu sebepten biraz gecikti baskıya girme tarihimiz ama bir Ağustos Böceği hızında da olsa, yine de ka-rınca kadar iş yaptık. İlk günkü misyonumuzu ve sorumluluğumuzu hiç unutmadan, bu kentin tari-hini, kültürünü, sanatını, müzelerini, heykellerini, sivil toplum kuruluşlarını, tarımını, sanayisini, in-sanlarını, ilklerini-teklerini, bugünün güncelini ve bir kenti kent yapan tüm değerleri sahiplenmeye çalıştık. Bu kente olan saygımızı ve sevgimizi, bu dergiye emek vermekle göstermeye çalıştık.

 

Bu süreçte, bizimle birlikte, bu derginin Adana’ya kazandırılmasında emeği geçen; fikirlerini, yazıla-rını, fotoğraflarını ve desteklerini alın terleriyle bir-likte bizlere sunan herkese teşekkürler.

 

Interkey Grafik Tasarım Ltd. Şti. adına

imza
Sayı 10 (Eylül - Ekim 2012)

Bu yazı 6867 defa okundu.