Uluslararası Melvin Jones Dostu Ödülü Muzaffer İzgü’ye Verildi

Toros Lions Kulübü tarafından yapılan organizasyon ile Melvin Jones Dostu Ödülü önemli Adanalı yazar Muzaffer İzgü’ye verildi Uluslararası Lions Kulüpleri Birliğinin kurucusu Melvin Jones adına 1973 yılından beri, insanlığın ve toplumun kalkınmasına katkıda bulunan kişilere verilen ödül, bu yıl Adanalı sanatçı Muzaffer İzgü’ye verildi. Fevzi Acevit, Çetin Yiğenoğlu, Yaşar Ateşoğlu, Porf.Dr. İlter Uzel, Dr. Haluk Uygur ve Bülent Şen’den oluşan jüri üyelerinin değerlendirilmesi sonunda yapılan törenle Muzaffer İzgü’ye ödül takdim edildi.

7 Nisan 2011 tarihinde Ortopedia Hastanesi Konferans Salonun’da gerçekleştirilen törende Toros Lions Kulübü Başkanı Selbi Kırkıl katılımcılara teşekkür etti.
Amerika’dan gelen Poetica Musica isimli Oda Müziği grubu seslendirdiği eserler ile geceye renk kattı. Söyleşisini yapmak üzere sahneye çıkan usta Muzaffer İzgü “Çocukluğumun Adanası” isimli bir söyleşiyi gerçekleştirdi.

İzgü konuşmasında: “Ben Adanalıyım, burada doğdum ve büyüdüm. Ben bir yazarın suyunu içtiği, havasını soluduğu kente borcu olduğunu düşünüyorum.” diye belirtti. Büyük beğeni toplayan söyleşisinin sonunda kitap imza töreni gerçekleştirildi.

Yorum yaz