Uçan Balon ile Altın Oran Avrupa Birliği Projesi’nde Buluştu

Adana Uçan Balon Çocuk ve Gençlik Derneği ile Altın Oran Düşünce ve Sanat Platromu yeni bir projeye başlıyor. Çerçeve Dışı Kareler adı verilen projede amaç, fotoğraf aracılığı ile çocuk haklarının toplumda daha çok yayınlaştırılması, çocuk şiddetinin ve istismarının önlenmesi. Konu ile ilgili olarak Uçan Balon Çocuk ve Gençlik Derneği Başkanı Fazilet Aksu şunları söyledi: 
“Proje kapsamında 10 gence çocuk hakları konusunda savunuculuk ve fotoğrafçılık eğitimleri, sivil toplum örgütü temsilcilerine ise savunuculuk eğitimi verilecek. Daha sonra projede eğitim alan gençlerin çektikleri fotoğraflardan oluşan sergiler açacağız. Bu sergilerde toplumda farkındalık yaratılacak, çocuğa karşı şiddete ‘hayır’ mesajı verilecek.”

 

Eğitim alan çocukların çektikleri fotoğraflarla kendi haklarının savunuculuğunu yapacaklarını anlatan Aksu: “Amacımız farkında olan bir gençlik” dedi. Avrupa Birliği ile yapılan projenin koordinatörlüğünü Fazilet Aksu, Sanat Danışmanlığını ise S.Haluk Uygur yapıyor. Projenin fotoğraf eğitmenliğini Nazan Gökkaya koordinatörlüğünde Mehmet Emin Arıcı, Nuran Öğülener, Sezgin Güvel, Asena Avluk, Özgür Onar, Aydan Özgan, Zeliha Ertunç, İsmail Ökke ve Gülen Kurt yapmakta.

Yorum yaz