Şehrimizde Kültür Travmayı Olsun

Kent Konseyi Koordinasyon Kurulu 30 Mart 2011 Çarşamba günü saat: 14.30’da Seyhan Oteli’nde toplandı. Vali İlhan Atış, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ve çeşitli kurum ve kuruluşların temsilcilerinin katıldığı Kent Konseyi Yüksek İstişare Kurulu toplantısında kent ulaşımında yaşanan sorunları değerlendirildi.
Altın Oran Düşünce ve Sanat Platformu “Sanat Adana için Adana’dan Dünya’ya sloganı” ile projeler sundu. Projeler arasında Kültür Travmayı projesi dikkat çekti. Altın Oran Düşünce ve Sanat Platformunu temsilen Haluk Uygur ve Nuri Gürdil’in konuşmacı olarak sunduğu proje şu şekilde:
“Saat Kulesi... Eski Vilayet... Tarihi Kız Lisesi.. Taşköprü... Atatürk Evi ve Tepebağ... Adliye Önü... Kuruköprü... Küçük Saat... Yağcamii... Kapalı Çarşı...Ve Saat Kulesi güzergahında ring sefer yapacak bir tramvay veya o mantıkla çalışacak lastik tekerli ulaşım araçları” Bu şekilde kentin tarihi dokusunun ve kültür merkezlerinin insanlar ile iç içe olacağını düşünen Platform’un sunumu büyük beğeni topladı.

Yorumlar
  1. deniz

    Şehri için bir annenin çocuğuna gösterdiği hassasiyeti gösteren,onun gizli saklı yönlerini ortaya çıkarmak için çaba sarf eden,hak ettiği değeri almasını isteyen,onun güzelliklerini ortaya çıkarmaya çalışan,nasıl nevi şahsına münhasır bir kent olduğunu fark ettiren,şehrine olan sevgisini sonuna kadar gösteren siz Altın Şehir Adana ekibine teşekkürler.Benim Adana özlemim böyle ayyuka çıktıkça ve dergiyi her okuyuşumda size teşekkür edeceğim sanırım.Özlemimi sizinle gideriyorum.


Yorum yaz