Güzel Adanamın Güzel Mekanları; Çamaltı Restaurant

Adana’dan Ceyhan’a doğru giderken yaklaşık on  kilometre sonra, Kürkçüler Kavşağında sol tarafınızda küçük sevimli kulubeleri görünce Çamaltı Restauranta geldiğinizi anlıyorsunuz. 

Sıcakkanlı Karşılama 

Yeşillikler içindeki bu sıcak mekanın sahibi de sıcakanlı bir Adanalı: Ferhat Kabasakal.
Ferhat Bey müşterilerini güler yüzü ile içtenlikle karşılıyor. Onların mekandan memnun ayrılmalarını sağlamak için de en iyi hizmeti sunuyor.


 
 
Her sabah işe gelmeden önce mutlaka restaurant için gerekli alışverişi kendi elleriyle yapıyor. Herşeyin en güzelini, en tazesini alıp işyerine  geliyor. Domatesini yeşilliklerini sebzelerini tek tek seçiyor. Biberler hariç…Çünkü biberleri restaurantın bahçesinden taze toplayarak müşterilerine ikram ediyor.
 
Salatalarının ve mezelerinin lezzetli olmasının tek nedeni bu değil tabi ki. Baharatlarını da özenerek alıyor.Hatta bazılarını  özellikle yetiştiği bölgelerden getirtiyor.
 

Etleri Anlatılamaz 

Etler ise anlatılamaz. Ancak tadına bakarak anlayabilirsiniz. Etlerin hazırlanma ve pişirilme şekilleri de lezzetine lezzet katıyor. Kendi hayvanlarını kendileri kestiği için güvenle yiyebilirsiniz. Şahsen ben pirzolasına bayıldım.İştahla yediğim yumuşacık pirzolalarını herkese öneriyorum.Etlerin sunum şekilleri de doğrusu çok cezbedici.

 

Adanamız Cennet

Ferhat Kabasakal ‘Adanayı seviyor musunuz?’ sorumuza içtenlikle cevap veriyor.
 
- Adanamız cennet. Gittik, gördük, gezdik, geldik. Valla Adanamız cennet.
İstanbula git yurtdışına git on gün sonra özlüyorsun.  İnsanı canayakın. 
 
Ayrıca Adana’da yaşam kolay. Bu da şehrimizi cennet kılan etkenlerden olabilir.
Başka bir şehirde beş kişi gidip yemek yediğinizde dünya para veriyorsunuz.En kötü hesap 700-800 TL. Üstelik de cok az miktarda yemek getiriyorlar. Gençler daha büyük şehirlere gitmek istiyorlar ama kazanç olmadan öyle bir yasam olmuyor. Gezmeye gitmişsin ama illaki Adana’m. 
 
 

Adana’da Turizm Canlandırılmalı

Ferhat Bey Adana ve çevresinde turizmin canlandırılması gerektiğini düşünüyor.
-Yumurtalık, Karataş  tanıtılmalı. İnsanlar deniz için  nerelere gidiyor. Neden biz Antalya’ya Alanya’ya gidiyoruz oradakiler buraya gelmiyor.  Ya da en basiti neden Narlıkuyu yerine Karataşa gıdelim demiyoruz.
Coğrafi olarak harika bir bölgedeyiz. Yarım saat gidiyorsunuz yayladasınız yarım saat gidiyorsunuz sahildesiniz.
Turizmi canlandırmamız gerekir diye oldu bitti söyleniyor ama birsey yapılmıyor
Baraj gölüne bir marina yapılabilir. Adana’ya iç liman yapılamaz mı mesela? 
 
Ferhat Kabasakal Adana’da ailecek gidebileceğimiz bir eğlence yerimiz yok diyor. 
Belki henüz böyle bir mekana sahip değiliz ama size ailecek gidip lezzetli etler, salatalar, mezeler yiyebileceğiniz bir restaurant önerebiliriz; Çamaltı Restaurant. 
Üstelik siz yemeğinizi yerken çocuklarınız da kaydırak da kayarak, salıncakta sallanarak eğlenebilir. Yalnız Cumartesi Pazar günleri gitmek istiyorsanız  rezervasyon yaptırmayı unutmayın.
 Sayı 22 (Eylül - Ekim 2014)

Bu yazı 6969 defa okundu.