Dünyanın Tatil Pusulası Bu Adreste

Yaz hazır kapıya dayanmışken, engin denizlerin ortasında, sessiz, huzurlu bir ortam düşlemez misiniz?


Rüzgârın ılık nefesi teninizi okşarken ruhunuza eşlik eden soğuk bir içecek...  Akşamlarınızın rengi olmuş göz kamaştırıcı şovlar... Ya casinoda vakit geçirirsiniz ya da devasa sinema salonunda... Yüzme havuzu, egzotik banyolar, masaj ve jimnastik salonları, sauna ve buhar odası... Akşama hazırlık için güzelliğiniz uzmanlar elinde... Çocuklarınız için ise özel etkinlikler...


Bir başka limana uğramanız, yeni bir kültüre, farklı bir tarihe, tanımadığınız bir uygarlığa doğru açılan bir kapı sanki. Doğa güzellikleri ise sizlere eşlik edecek.
Gördüklerinizi yakınlarınızla paylaşmanızı sağlayacak hediyelikleri bulabileceğiniz alış veriş olanakları. İsterseniz limanda, istemezseniz gemide...
Anlaşıldığı gibi sizlere bir gemi yolculuğu öneriyoruz. Dünya’nın uzak şehirlerini ayağınıza kadar getirebilen rüya gibi turlar bunlar...
Nasıl ki uçsuz bucaksız dünyada yönünüzü bulmak için pusulaya ihtiyacınız varsa, güzelliklerle dolu rüya gibi bir tatil içinde bir pusula bulmalısınız...
Bu yüzden Adana’da hizmet veren Pusula Tur’dan Gökmen Aydınalp’den  cruize gezileri hakkında bilgi istedik.  Adana’nın “sarı sıcağı”ndan denizlerin “mavi dünyası” na doğru yapılacak gezilerin bilgilerini verdi bize...


Altınşehir Adana: Adanalılar son zamanlarda gemiler ile yapılan turlara ilgililer. Firmanız ise bu konuda uzman sizce gemi ile yapılan turların avantajları nelerdir?
Gökmen Aydınalp: Pusula Tur olarak önceliğimiz gemi organisazyonları. Gemi turu denilince tabi ki birçok farklı seçenek var. Gemi turu denildiğinde genellikle pahalı turlar anlaşılıyor. Ama firmamız müşterilerine birden çok seçenek sunuyor. Pusula Tur birçok gemi firmasının Doğu Akdeniz ve Adana temsilciliğini yaptığı için herkese uygun gemi seyahati organize edebiliyor. İnsanlarımız, yoğun iş hayatı ve yoğun tempoda çalışıyorlar. Gemi seyahatleri insanlarımıza yorulmadan ve eğlenerek uzak ülkeleri görme olanağı sağlıyor. Gemi turları konforu içinde barındıran, insanların beklentilerini yüksek oranda karşılayan, bunun yanında dünyanın en güzel limanlarını görmelerini sağlayan bir araç. Aynı zamanda sosyal aktiviteleri sunan, bir tatil alanı. Gemilerimizde kaya tırmanma duvarı veya buz pateni gibi en marjinal isteklere ulaşılabildiği gibi, insanı kendi evinde hissettirebilecek kadar da doğal ortamlar bulunmaktadır. Üstelik farklı konseptlerde seçenek sunan gemiler var.  Örneğin, aileniz ile gidebileceğiniz seçenekler olduğu gibi, VIP servisi veren seçenekler de olabilir.


A.A: Deniz yolu ile ulaşılamayan yerler de var. Oralara gitmek isteyenler ne yapacak?
G.A: Bu gemiler yılın 365 günü seyir halinde olan gemiler. Dünyanın dörtte üç’ü sularla kaplı, nüfuslar yoğun olarak kıyılarda yaşamakta. Tabii ki deniz yolu ile ulaşılamayacak yerler var. Ancak gemi seyahati deyince sadece denizden yapılan seyahatleri düşünmemek lazım. Örnek olarak Nil Nehri, Tuna Nehri gibi yerlerde nehir gemileri de bulunuyor. Bu yolla da karaların içlerine kadar girebilirsiniz.


A.A: Gemi turlarına katılmak için uçakla yurt dışında ki bir limana mı gitmek gerekiyor?
G.A: Dünya’da birçok firma gemi turları yapıyor. Gemi turlarında seyahatin Türkiye limanında başlıyor ve bitiyor olması çok önemli bizce. Böylelikle daha az para harcanıp daha az yorulunuyor. Örnek olarak Türkler için bu yıl Kuşadası Limanı’ndan 26 Mayıstan itibaren her perşembe bir tur yapacağız. İtalya ve Yunanistan’da toplam dört limana uğrayacağız. Çok lüks ve güzel bir gemi. İçerisinde Türk personel var. Her gün animasyonlar ve her akşam eğlence düzenleniyor. Açık büfe, pastane ve kafeteryalar dahi bulunuyor.
Çocuklu ailelere ve her yaş grubundan insana hitap eden bir gemi bu. Bazı seyahatlerin ülkemizde başlıyor ve bitiyor olması çocuklu aileler ve ileri yaştaki kişiler için büyük avantaj.


A.A: Adana çevresinde çıkılabilecek kısa tatiller için de önerileriniz olur mu?
G.A: Kilikya ve Kapadokya bölgesi için Adana bir merkez noktası adeta. Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş, Mersin ve Tarsus Adana’ya uzak değil. En uzağı üçer saatlik mesafede. Dolayısıyla Adana merkezli Kapadokya, Mersin, Antakya, Gaziantep’e kültür turları düzenliyoruz. Çok da ilgi görüyor. Ayrıca uçak ile Trabzon merkezli Karadeniz turları da önerebileceğim turlar arasında. Biz hem yurt dışına hem de yurt içine A grubu seyahat acentası kalitesiyle tüm bu hizmetleri veriyoruz.

Kısa...Kısa ...Pusula Tur
Pusula Tur gemi turları konusunda uzman bir kuruluştur. Gemi turları dışında Karadeniz, Güney Ege, Kuzey Ege, Kapadokya gibi yerlere kültür turları düzenlemektedir. Özellikle hafta sonlarını değerlendirmek üzere yakın bölgelere mevsim turları da yapmaktayız. Birçok yabancı ülkeden grupları bölgemizde ağırlayıp turizm hizmetleri veriyoruz. Otel rezervasyonu, uçak bileti, işadamlarına özel yurt dışı eğitimleri gibi hizmetler de bizim işimiz. Kişiye özel çözümler üretebiliriz.
Erken Rezarvasyon Yaptıran Gemi Turunda Avantajı Yakalar
Özellikle erken rezarvasyon için indirimlerimiz var. Gemi turlarında rezarvasyonlar diğer turlara göre daha erken başlayıp erken bitiyor. Mayıs ayında özel promosyonlarımız olacak. Şeker Bayramın’da ABD ve Kanada seyahatleri var, bir gece New York’ta kalıyorsunuz 9 gece ise gemide. Gemi seyaheti New Yorktan başlıyor, 5 yıldızlı lüks gemiler bunlar. Mayıs ayı boyunca  rezarvasyon yaptıracak okuyucularınız için kişi başı 200 euro indirim yapacağız. Yani Altınşehir Adana okuyucuları 200 euro daha ucuza seyahat edecek.

Bir Gemide Monotonluktan Değil Eğlenceden Sıkılırsınız
Gemi ile seyahat etmenin çeşitli avantajları var. Örneğin, bavul açma kapama sıkıntınız yok. Bir haftalık bir gezide ortalama beş limana uğranıldığını düşünürseniz, bunun ne kadar önemli olduğunu hissederiz. Gemi seyahatini tercih edenler için gemide vakit geçirmek, uğranılan limanlarda yeni yerler görmek kadar önemli... Bu nedenle bizim önerdiğimiz gemilerde dünyanın en iyi SPA’larından, golf öğrenme alanlarına, spor salonlarından şarap tatma kurslarına kadar pek çok değişik aktivite imkanı bulabilirsiniz. Bazı gemiler sadece eğlence için yol alırken, bazılarında daha sakin bir ortam olacak... Kişinin aldığı hizmetin vermiş olduğu rakamın kat kat üstüne çıktığı  gemi seyahatleri öneriyoruz.

İkinci şube Optimum’da
Artık ikinci şubemiz Adana’nın önemli alış veriş merkezi Optimum’da.  Haftanın 7 günü sabah 10’dan akşam 10’a kadar hizmet vereceğiz.

www.pusulatour.com | bilgi@pusulatour.com
Sayı 2 ( Mayıs - Haziran 2011 )

Bu yazı 5265 defa okundu.