Bir Zamanlar Anadolu'nun Türkiye Prömiyeri Adana'da

5705656919_1d0214a040_o

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada 64. Cannes Film Festivalinde büyük ödül kazanan Bir Zamanlar Anadolu’danın Türkiye prömiyerinin Altın Koza’da yapılacağı bildirildi. Bu yıl 17-25 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek 18. Uluslararası Altın Koza Film Festivali yarışmalı bölümlerin heyecanının yanı sıra, özel bölümler ve özel gösterimlerle sinemaseverlere zengin bir program hazırlıyor. Nuri Bilge Ceylan’ın yönetmenliğinde yapılan ve mayıs ayında düzenlenen

Cannes Film Festivali’nde Büyük Ödül kazanan Bir Zamanlar Anadolu’da filminin Türkiye prömiyeri 21 Eylül Çarşamba günü Adana’da yapılacak.21 Eylül Çarşamba günü yapılacak gala programına filmin yönetmeni Nuri Bilge Ceylan ve yapımcı Zeynep Özbatur Atakan’ın yanı sıra, senaristler Ebru Ceylan ve Ercan Kesal, görüntü yönetmeni Gökhan Tiryaki, Oyuncular Muhammet Uzuner, Yılmaz Erdoğan, Taner Birsel, Ahmet Mümtaz Taylan ve Cansu Demirci’nin katılacağı bildirildi. Nuri Bilge Ceylan daha önce katıldığı filmlerle Cannes Film Festivali’nde En İyi Yönetmen (Üç Maymun), Büyük Ödül (Uzak) ve FIPRESCI (İklimler) ödülleri kazanmıştı.

0000249393

 

Ayrıca Uzak filmindeki performanslarıyla başrol Oyuncuları Muzaffer Özdemir ve Mehmet Emin Toprak, Cannes ‘En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü paylaşmışlardı. Bir Zamanlar Anadolu’da filmi Altın Koza Film Festivalinde yapılacak Türkiye prömiyerinden sonra Türkiye’nin diğer şehirlerinde de gösterime girecek.

Yorum yaz