Altın Şehir Adana’nın Altın Çocukları

doga222

Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Görevlileri Daniya KAYNOVA ve Slava KAYNOV’un Keman ve Viyolonsel Sınıfı Öğrencileri’nin başarıları artık ülke sınırlarını aştı, Adana’mızın ve Türkiye’mizin adını Fransa’da, Sırbistan’da, Slovakya’da kazandıkları üstün başarılarla duyurdular. 11-17 yaşlarındaki gençler Adana’nın ve Türkiye’nin alkışlaması gereken gurur verici başarılara imza attılar.


Sırbistan’da düzenlenen “İnternet Music Competition”a katılan viyolonsel öğrencileri Ülker TÜMER, Yaren KISAKÜREK, Ece TÜRKDALI, Püren Eda GÖZER ve Özge ATICI kategorilerinde birincilik ödüllerine;  Keman öğrencisi Deniz ŞENSOY (11 yaş) kategorisinde birincilik, Umay AÇANAL (11 yaş) ikincilik, Ezgi SARIKÇIOĞLU (17 yaş) birincilik, Eylül Umay TAŞ (17 Yaş) ikincilik, Hande KÜDEN kendi yaş kategorisinde (18 yaş) birincilik ödülünün sahibi oldu.

 

Deniz ŞENSOY, Doğa ALTINOK, Umay AÇANAL ve Ülker TÜMER’den oluşan “Adana Violin Quartet” (11-13 yaş) Uluslararası İnternet Müzik Yarışması “Chamber Ensemble” dalında en yüksek puanı alarak birinci oldular ve tüm kategoriler içinden “Master’s Final”de yarışmaya hak kazanarak “Internet Music Champion Of The World” ünvanının sahibi oldular. Ayrıca 30 Nisan 2012 tarihinde Paris Slave De Musique konservatuvarında düzenlenen müzik yarışmasında keman bölümünde yarışmaya katılan Deniz ŞENSOY , Doğa ALTINOK, Kazım Kaan ALICIOĞLU ve Ezgi SARIKÇIOĞLU kategorilerinde birinci; viyolonsel dalında Ülker TÜMER birinci, Yaren KISAKÜREK ikinci oldu. Ayrıca “ADANA Violin Quartet” adıyla yarışmaya katılan Deniz, Doğa, Umay ve Ülker oda müziği dalında da yine birinciliği kimseye kaptırmadılar.

 

doga333

Doğa, Deniz, Umay, Kaan, Berkay, Ezgi, Eylül, Ülker ve Yaren’den oluşan oda orkestrası ise  5 ayrı dalda tüm kategorilerden toplamda 52 yarışmacının içinde “Grand Prix” ödülünün sahibi oldu. Yine mayıs ayında düzenlenen yarışmada da Doğa ALTINOK ve Deniz ŞENSOY ikincilik ödülüne; Kazım Kaan ALICIOĞLU ise üçüncülük ödülüne layık görüldüler. Ülker TÜMER (Viyolonsel) ise beşincilik ödülünün sahibi oldu.

 

Ayrıca aynı yarışmaya “ADANA Violin Quartet” olarak katılan Deniz ŞENSOY, Doğa ALTINOK , Umay  AÇANAL ve Ülker TÜMER, 11 grubun içinden yine ikincilik ödülüne layık görüldüler. 15 değerli  sanatçıdan oluşan jüri heyeti Türk çocukların mükemmel tekniklerinden ve duygulu yorumlarından çok etkilendiklerini özellikle belirtmişlerdir. Her iki yarışmada da piyano eşlikleri Ç.Ü. Öğr. Gör. Madina ZHULMURZINA tarafından gerçekleştirilmiştir.

Yorum yaz