Altın Oran’dan Engelli Gençlik Festivali Fotoğraf Sergisi

_MG_5956

 

Adana Valiliği koordinasyonunda Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelli Meclisi`nce organize edilen kutlama etkinlikleri çerçevesinde Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Fuayesi`nde; fotoğraf sergisi düzenlendi.

 

Altın Oran Düşünce ve Sanat Platformu Atölyesi`nce hazırlanan sergide; `7. Uluslararası 19 Mayıs Engelli Gençlik Festivali`nden objektiflere yansıyan fotoğraf karelerine yer verilerek, engellilerin toplumsal hayatta karşı karşıya olduğu sorun ve sıkıntılar dile getirildi. Serginin sanat danışmanlığını ise Haluk Uygur ve Nuri Gürdil yaptı.

 

Etkinlikler kapsamında konuşan Hüseyin Avni Coş, “Sevgi ve merhamet kelimelerinin ifade ettiği insani duyguların, özelliklerin toplumda egemen kılınabilmesi halinde; engellilerin karşı karşıya kaldığı birçok sorunun kendiliğinden çözüme kavuşacağına inanıyorum.” dedi. Büyükşehir Belediye Başkan v. Zihni Aldırmaz da, belediye olarak engellilerin sorun ve sıkıntılarının çözüme kavuşturulması noktasında çok ciddi çalışmalarda bulunduklarını anlattı. Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Gülşah Gülpınar, engelli bireylerin kamu binaları, bankalar, işyerleri, restaurantlar, ibadet yerleri gibi sosyal kullanım alanlarına erişimlerinin hala sağlanamadığını dile getirdi. Etkinlik kapsamında, engelliler tarafından katılımcılara “Sema” gösterisi düzenlendi.

Yorum yaz