Adana'yı Seviyorum

kayiklar

Altın Oran Düşünce ve Sanat Platformu 2010 yılı sonlarında kurulduğunda Haluk Uygur’un eş zamanlı başlattığı Temel Fotoğrafçılık Atölyesine bizler 20-25 kişilik bir grup kaydımızı yaptırmıştık. Hepimiz mesleğinde istediği noktaya gelmiş ancak insanlara anlatmak istediklerimizi anlatmak için farklı yollar arayan kişilerdik. Aldığımız sadece basit bir fotoğraf eğitimi değildi.

 

Sanat (buna sinema, tiyatro. Resim, vb gibi birçok dalı giriyordu), felsefe gibi konularda da eğitim alıyorduk. Bu arada Temel Atölye bitti ama eğitimimiz devam ediyordu. Bir üst Atölye olan İleri Atölyeye geçtik. Atölyeye de bir isim gerekiyordu onu da bulduk IŞIL ATÖLYESİ. Bu atölye aslında yine Haluk Uygur sayesinde sonunda diploma alınacak olan iki yıllık bir Akademi’ye dönüşmüştü.

 

Bu arada yaptığımız projelerle Altın Oran Düşünce ve Sanat Platformunun diğer üyelerinin yaptıkları projelere yetişmeye çalışıyorduk.

 

Hepimiz fark ettik ki anlatmaya ya da göstermeye çalıştığınız şeyler bir yerde eksik kalıyordu. Bunun da sebebini kısa zamanda bulduk. Bu şehirde yaşıyorsak bize düşen tüm Adana halkına kent kültürünü aşılamak ve bu güzel şehri farklı gözlerden onlara gösterebilmekti. İşte bu son projemiz bu fikirle ortaya çıktı. Ve hepimiz her gün yanından geçip te bakıp görmediğimiz Adanamızı fotoğraflamaya çıktık.

 

taskopru_camii

Aslında projede hedef büyük ve daha kat edeceği yol var. Ama biz ilk çekimlerimizle aslında ne kadar güzel, mistik ve farklı bir şehirde yaşadığımızı size de göstermek istedik. Bu kenti ulusal ve uluslararası alanlarda daha iyi yere getirmek için bizler yola çıktık sizlerde bize katılmak istemez misiniz?
Sayı 9 (Temmuz - Ağustos 2012)

Bu yazı 4579 defa okundu.