Kadın Başarır II

Kadın Başarır projesi Adanada geleneksel olarak yapılan ve konularında başarılı kadınları toplum önüne çıkartarak tüm insanlar için örnek olmasını amaçlayan bir projedir.
Bu yıl üçüncüsünün çalışmaları devam ederken, sizlere Kadın Başarır 2 projesinin fotoğraflarından örnekler sunmak istedik. 8 Mart 2011 tarihinde açılan bu sergide sırası ile Nevin Apaydın, Tülin Erdemışık, İpek Kobaner, Feride Zeyneloğlu ve Adana İdman Yurdu Kadın Futbol Takımı anlatıldı. Çukurova Devlet Konservatuarı Sanatçısı olan Nevin Apaydın’ın özellikle Senfonik Korosunu kurup yaşatması kentimize önemli bir katkı olarak değerlendirilmiştir.
Tülin Erdemışık ise bir erkek mesleği olarak bilinen çiftçiliği büyük ölçeklerde ve modern bir şekilde yaparak kentimize hem istihdam, hem de ekonomik girdi sağlamakta başarılı bulunmuştur.

İpek Kobaner ise Adana Kent Konseyi Engelli Meclisindeki çalışmaları ve Arkeolojiye yatkınlığı ile bilinmektedir.

Pasta Pastanesi ve Pasta Bahçesi’nin kurucu olan Feride Zeyneloğlu ise sıfırdan başlayarak mesleğinde en üst seviyeye kadar ulaşmanın br örneği olarak bu sergide yer almıştır.

Adana İdman Yurdu Kadın Futbol Takımı ise kentimizdeki başarıları ile burada yer almıştır.
Projenin fotoğrafçıları sırası ile M. Hakan Çaylar, Emel Karakozak, Orhan Şen, İlkay Zehra Ülbeği ve Koray Özözendir. Projenin Sanat Danışmanlığını ise Ogün Burduroğlu yapmıştır.
Sayı 2 ( Mayıs - Haziran 2011 )

Bu yazı 4983 defa okundu.